اخبار

اپل نمی‌خواهد غرامت ۶۲۵ میلیون دلاری‌اش را پرداخت کند

شرکت VirnetX، چند روز پیش اپل را مجبور کرد تا ۶۲۵٫۶ میلیون دلار غرامت به این شرکت پرداخت کند. با این حال، اپل شکایتی مبنی بر حکم غلط دادگاه تنظیم کرده است. شرکت VirnetX اپل را محکوم به استفاده از ایده‌های ثبت‌شده‌ی خود کرده بود. طبق ادعای این شرکت، اپل از پروتکل‌های ارتباطی VirnetX در نرم‌افزارهای FaceTime، iMessage و VPN on Demand استفاده کرده است.

شرکت VirnetX در سال ۲۰۱۲ هم از اپل شکایت کرد و توانست ۳۶۸ میلیون دلار غرامت دریافت کند.

شرکت اپل در دادگاه مقصر شناخته شد، اما اپل این بار شکایتی از VirnetX کرده و گفته است که وکلای این شرکت، بدون استناد به مدارک صحبت کرده بودند.

شرکت VirnetX تنها ۱۴ کارمند دارد و در حالی که در دادگاه می‌گوید می‌خواهد توسط ایده‌های ثبت شده‌اش، محصولاتی تولید کند، تنها دارایی‌اش،‌ دفتری بسیار کوچک در ایالت نوادای امریکا است. این شرکت اصولا با هدف شکایت از دیگر شرکت‌ها تاسیس شده است.

برای اولین بار هم نیست که شرکت VirnetX از دعوای حقوقی با اپل، پیروز بیرون می‌آید. این شرکت در سال ۲۰۱۲ هم از اپل شکایت کرد و توانست ۳۶۸ میلیون دلار غرامت دریافت کند. وکلای VirnetX حتی تا جایی پیش رفته بودند که قرار بود یک درصد از فروش تمام آیفون‌ها را دریافت کنند. با این حال،‌ اپل سال گذشته نرم‌افزار FaceTime را از ابتدا طراحی کرد و مطمئن شد که ایده‌های ثبت شده‌ی VirnetX در آن وجود ندارند.

با تمام این اوصاف، VirnetX دوباره اپل را هدف گرفت و هفته‌ی پیش توانست ۶۲۵٫۶ میلیون دلار غرامت از اپل دریافت کند. باید منتظر بشنینیم و ببینیم قضایای اپل و این شرکت تا کجا پیش می‌روند.

منبع: The Verge

+140

آدرس مطلب از منبع: http://mag.digikala.com/مقاله-article/%D8%BA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA-%DB%B6%DB%B2%DB%B5-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%84/

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر کپچا

*

محبوب ترین اخبار

بالا