پیام خطای 53 ؛ مشکل جدید کاربران آیفون

به‌تازگی خبرنگار سایت The Guardian که آیفون خودش را برای تعمیر به تعمیرگاه غیر رسمی اپل برده بود، با مشکل پیام خطای 53 مواجه شده و دیگر نمی‌تواند از گوشی خودش استفاده کند.

تعمیر آیفون توسط تعمیرکار‌های غیررسمی، باعث می‌شود که گوشی با پیام خطای 53 روبه‌رو شود و دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد.

شرکت اپل به‌تازگی با یک ماجرای جدید روبه‌رو شده و آن هم Error 53 است. این پیام خطا زمانی روی آیفون نمایان می‌شود که کاربران گوشی خودشان را برای تعمیر به فروشگاه‌های غیر رسمی می‌برند. این مشکل به تازگی برای خبرنگار سایت The Guardian رخ داده و فروشگاه رسمی اپل هم به او گفته که باید گوشی را تعویض کند.

البته این اولین‌باری نیست که پیام خطای 53 روی گوشی‌های آیفون دیده می‌شود. این مشکل از زمان عرضه‌ی iOS جدید به وجود آمد و در ماه آوریل گذشته هم سر و صدای زیادی به راه انداخت. زمانی که گوشی با چنین پیام خطایی مواجه می‌شود، هیچ کاری نمی‌توان با آن انجام داد و باید آیفون را برای فروشگاه رسمی اپل ارسال کرد.

شرکت اپل در واکنش به مشکل پیام خطای 53 گفته که این موضوع به واسطه‌ی بررسی‌های امنیتی که روی آیفون با بروزرسان‌های جدید نصب می‌شوند به وجود آمده است. از آنجایی که هر کدام از گوشی‌های آیفون یک حالت مخصوص برای Pair کردن اطلاعات سنسور تشخیص اثر انگشت با چیپ‌های داخلی دارند، روش‌های متفاوتی هم برای خارج کردن این اطلاعات وجود دارد که اگر به درستی و توسط فروشگاه‌های رسمی اپل انجام نشوند، گوشی باپیام خطای 53 مواجه می‌شود.

اپل می‌گوید: “از آنجایی که امنیت اطلاعات کاربران بسیار مهم است، اگر آیفون توسط تعمیرکارهای غیررسمی درست شود، گوشی با پیام خطای 53 مواجه می‌شود. سنسور تشخیص اثر انگشت همیشه اطلاعاتش را با قسمت‌های مختلف بررسی می‌کند و اگر مشکلی در این قسمت‌ها وجود داشته باشد، گوشی از کار می‌افتد. این اقدام امنیتی برای این است که اطلاعات شخصی کاربران در اختیار افراد ناشناس قرار نگیرند. اگر کاربران با این مشکل روبه‌رو شدند، پیشنهاد می‌کنیم با قسمت پشتیبانی اپل تماس بگیرند.”

Broken iPhone

‌‌‌‌‌‌‌

البته گزارش‌هایی هم از نقاط مختلف دنیا منتشر شده که پیام خطای 53 مربوط به موضوعات امنیتی و مشکل در سیستم تشخیص اثر انگشت نیست. در اطلاعات منتشر شده، گفته شده فردی یک گوشی آیفون از فروشگاهی در دبی خریداری کرده که صفحه نمایش آن به دلیل ترکی که روی آن وجود داشت، تعویض شده و پس از بروزرسانی به iOS 9 با پیام خطای 53 روبه‌رو شده است. اپل در واکنش به این موضوع هم گفته که در برخی موارد تعمیر صفحه نمایش هم می‌تواند باعث بروز چنین پیامی شود. در حال حاضر هیچ راهی برای از بین بردن این پیام خطا وجود ندارد و گوشی‌ها را باید برای فروشگاه‌های رسمی اپل ارسال کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

+230

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین اخبار

بالا