فروش آیپد پرو، هر دو تبلت مایکروسافت سرفیس ۳ و ۴ را پشت سر گذاشت

ipad-pro1wsed


باوجوداینکه بازار فروش آیپدهای اپل اصلاً خوب نیست و هرساله شاهد افت حدوداً ۲۴.۸ درصدی است، اما آیپد همچنان پیشتاز بازار تبلت‌ها بوده و سهم ۲۴.۵ درصدی را از فروش کل تبلت‌ها در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ از آن خودکرده است. اپل توانست در این زمان تعداد ۱۶.۱ میلیون دستگاه آیپد را در میان ماه‌های اکتبر تا دسامبر به فروش برساند.

این کوپرتینویی بزرگ که برای رشد فروش خود در این بازه زمانی، یک غول ۱۲.۹ اینچی را کنار گذاشته بود، بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IDC ، توانسته تعداد ۲ میلیون آیپد پرو را به فروش برساند. باوجود نه‌چندان زیاد بودن این ۲ میلیون دستگاه در مقابل فروش سایر محصولات این شرکت نظیر آیفون، اما با مقایسه آن با میزان فروش مایکروسافت سرفیس ۳ و سرفیس ۴ که روی‌هم از مرز ۱.۶ میلیون دستگاه هم عبور نکرد، می توان گفت که موفقیت بزرگی را نصیب اپل کرده است.
 


 

در ادامه مطالعه این ارقام فروش، نام چند شرکت بزرگ دیگر هم دیده می‌شود. عنوان دوم فروش بازار تبلت‌ها با سهم ۱۳.۷ درصدی از آن سامسونگ بوده و رده‌های بعدی را آمازون با سهم ۷.۹ درصد، لنوو با ۴.۸ درصد و هواوی با ۳.۴ درصد تصاحب کرده‌اند. فیلیپ بیوشارد که تهیه‌کننده این گزارش موسسه IDC است، ابراز کرده که:

یکی از دلایلی که فروش تبلت‌های بزرگ سریعاً در حال رشد است، اعتمادی است که کاربر به جایگزین شدن آن‌ها به‌جای کامپیوترهای رومیزی در حال پیدا کردن هستند. با این حساب باید گفت که قیمت بالای یک محصول، دلیلی برای کاهش فروش آن نبوده و عملکرد و قدرت آن فاکتور بسیار مهم‌تری است.

باوجوداینکه فروش آیپد پرو در رده تبلت‌های بزرگ و باقابلیت اتصال کیبورد توانسته عملکرد خوبی داشته باشد، اما فروش این دسته از گجت‌ها نسبت به سال گذشته، شاهد افت ۱۳.۷ درصدی بوده است. شاید فروش آیپد پرو چنگی به دل نزند، اما رقبای این محصول هم اصلاً دوران خوبی را سپری نمی‌کنند.
 

ipad pro sale


 

(0)(0)

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین اخبار

بالا