صدها نفر روی پروژه‌ی مخفی VR اپل کار می‌کنند

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی سایت Financial Times، شرکت اپل یک تیم مخفی که از صدها نفر تشکیل شده به وجود آورده تا در حوزه‌ی واقعیت مجازی کار کنند.

شرکت اپل افرادی از شرکت مایکروسافت را استخدام کرده که روی تکنولوژی‌های واقعیت مجازی کار می‌کردند.

مدیرعامل شرکت اپل مدتی پیش گفته بود که تکنولوژی‌های واقعیت مجازی بسیار هیجان‌انگیز هستند و به نظر می‌رسد که این شرکت واقعا به این حوزه علاقه دارد. براساس اطلاعات منتشر شده از سوی سایت Financial Times شرکت اپل در حال استخدام افراد فعال در حوزه‌ی تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. همچنین مشخص شده این شرکت افرادی که در مایکروسافت و شرکت دوربین‌سازی Lytro کار می‌کرده‌اند را به استخدام در آورده است.

اپل مدتی پیش شرکت Flyby Media که در زمینه‌ی تکنولوژی‌های واقعیت مجازی فعالیت می‌کرد را خریداری کرد و به نظر می‌رسد که قصد دارد قابلیت نقشه برداری سه‌بعدی را به تلفن‌های همراه هوشمند خودش اضافه کند. البته شرکت لنوو با همکاری گوگل روی گوشی جدیدی به نام پروژه‌ی تانگو کار می‌کنند که می‌تواند از هر محیطی نقشه‌های سه‌ بعدی تهیه کند. لازم به‌ذکر است که اپل قبلا هم شرکت‌های Metaio، Faceshift، PrimeSense را خریداری کرده بود تا بتواند از تجربه‌ی آن‌ها در دنیای واقعیت مجازی استفاده کند.

شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که اپل در حال ساخت مدل آزمایشی از یک هدست واقعیت مجازی است. هنوز مشخص نیست که این هدست به چه شکل ساخته خواهد شد و آیا به هدست‌های Oculus Rift، Gear VR و HTC Vive شبیه است یا خیر.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

+30

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین اخبار

بالا