اپل به پرداخت ۶۲۵ میلیون دلار غرامت به VirnetX محکوم شد

شرکت اپل به اتهام استفاده‌ی غیرقانونی از تکنولوژی امنیتی متعلق به شرکت ویرنت ایکس (VirnetX) در اپلیکیشن‌های FaceTime و iMessage خودش، به پرداخت ۶۲۵ میلیون دلار جریمه محکوم شد.

شرکت ویرنت ایکس مدتی پیش، از اپل به خاطر استفاده از تکنولوژی به ثبت رسیده‌ی این شرکت در ساختار دستگاه‌ها و برنامه‌‌هایش به دادگاه شکایت و درخواست غرامت ۵۳۲ میلیون دلاری کرده بود. جالب این‌جاست، جریمه‌ای که دادگاه برای اپل در نظر گرفت، افزون بر مبلغی بود که ویرنت ایکس مطالبه کرده بود.

اپل در پی صدور این حکم اعلام کرد از شنیدن این تصمیم دادگاه “متعجب و مایوس” شده است؛ و به‌خصوص اشاره کرد پتنت‌هایی که ویرنت ایکس به آن‌ها ارجاع داده، فاقد اعتبار هستند و شرکت اپل “به طور مستقل این تکنولوژی را طی سال‌ها طراحی کرده است.”

اپل در سه‌ماهه‌ی چهارم مالی، ۲۱۶ میلیارد دلار سرمایه در بانک دارد و پرداخت مبلغی که دادگاه حکم کرده، برای این شرکت مانند پول خرد است. ولی مساله این‌جاست که اپل می‌خواهد با سرسختی از پرداخت چنین جریمه‌هایی به ویرنت ایکس و شرکت‌های مشابهی که مسلما بعدا به بهانه‌های مختلف درخواست غرامت خواهند کرد، جلوگیری کند.

شرکت ویرنت ایکس در سال ۲۰۱۰ هم یک‌بار دیگر از اپل به اتهام استفاده از پتنت شبکه‌ی خصوصی مجازی (VPN) در چت‌های ویدیویی FaceTime شکایت کرده بود و آن زمان هم در دادگاه موفق شد و صدها میلیون دلار از این شرکت کوپرتینویی دریافت کرد.

منبع: Engadget

+110

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین اخبار

بالا