آيا سامسونگ در تولید حسگر اثر انگشت خودکفا می‌شود؟

سامسونگ در حال حاضر انواع قطعات را برای تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند می‌سازد؛ از ماژول‌های رم و حافظه داخلی گرفته تا پردازنده و نمایشگر و … . اما درمورد حسگرهای اثر انگشت، سامسونگ تا به این‌‌جا کاملا به Synaptics اتکا کرده است؛ شرکتی آمریکایی که به‌صورت تخصصی در حوزه‌ی توسعه‌ی رابط کاربری کار می‌کند.

به‌هرحال ظاهرا این اتکای سامسونگ به Synaptics در آینده‌ای نه‌چندان دور وجود نخواهد شد. آن‌طور که از شایعات برمی‌آید، خود سامسونگ مشغول کار کردن برای تولید حسگرهای اثر انگشت در دستگاه‌هایش است و مقدمات این کار از سال گذشته و با ارایه‌ی راهکارهایی از سوی بخش LSI سامسونگ آغاز شده است. این بخش از شرکت همان بخشی است که مسوولیت ارایه‌ی پردازنده‌های قوی‌تر، رابط کاربری بهتر و … را دارد.

احتمالا سامسونگ در سال آینده، دستگاه‌های میان‌رده یا ضعیف‌تر خود را مجهز به حسگر اثر انگشتی می‌کند که خودش ساخته است.

اگر این شایعات صحت داشته باشند، احتمالا به این ترتب خواهد بود که سامسونگ در سال آینده، دستگاه‌های میان‌رده یا ضعیف‌تر خود را مجهز به حسگر اثر انگشتی می‌کند که خودش ساخته است و بعد نوبت به ساخت حسگرهایی برای گوشی‌های رده‌بالاتر و پرچم‌دارانی مثل سری گلکسی S و نوت می‌رسد. در مرحله‌ی آخر هم صادر کردن حسگر اثر انگشت برای سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در دستور کار این شرکت کره‌ای قرار خواهد گرفت.

اما با همه‌ی این اوصاف، هنوز تاییدی برای این اخبار از سوی سامسونگ ارایه نشده است.

منبع: Phone Arena

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین اخبار

بالا