آموزش استفاده از icloud

سرویس بسیار قدرتمند iCloud مزایای بسیاری دارد اما متاسفانه به دلیل عدم آشنایی کاربران اپل به این سرویس ،شاهد استفاده کم از این قابلیت فوق العاده در ایران هستیم . در این مقاله قصد دارم شما رو با این سرویس عالی آشنا کنم .

در زیر به قابلیتهای این سرویس اشاره شده :

ردیابی گوشی سرقت شده یا گم شده از طریق اپل آیدی روی نقشه و نمایش آخرین محل استفاده گوشی.
گرفت بک آپ کامل (نسخه پشتیبان) از کلیه اطلاعات گوشی روی اپل آیدی .
دسترسی به کلیه اطلاعات گوشی آیفون از طریق اینترنت با ورود اپل آیدی .
و چند قابلیت دیگر که متاسفانه فعلا در ایران به درد ما نمیخورد !
اما از نکات فوق نتیجه میگیریم که رمز عبور اپل آیدی شما بسیار مهم و امنیتی است و اگر کسی به رمز آن دسترسی داشته باشد ، به اطلاعات فوق نیز دسترسی دارد . لذا قبل از ادامه ، اگر کسی از دوستان شما رمز اپل آیدی شما را دارد ، همین الان رمز اپل آیدی خود را از طریق لینک مقابل عوض کنید : تنظیمات اپل آیدی و تغییرات رمز عبور

اما برای استفاده از این سرویس فوق العاده شما نیاز به یک اپل آیدی دارید . اگر اپل آیدی ندارید میتوانید از طریق این لینک یک اپل آیدی بسازید .

برای فعالسازی icloud به Settings بروید .

سپس اپل آیدی و رمز خود را وارد کنید و با فشار گزینه Sign in پنجره ای مشابه شکل زیر خواهید دید : شما میتوانید با فعالسازی هر گزینه آن بخش از اطلاعات را به اپل آیدی خود منتقل کنید . توضیحات هر گزینه با فونت قرمز پشت آن نوشته شده است . پیشنهاد میشود تنظیمات را مشابه شکل زیر انجام بدهید .

پس از فعال شدن این سرویس ، و انتخاب گزینه های دلخواه ، اطلاعات شما به اپل آیدی شما منتقل میشود . اگر اطلاعات شما به هر دلیل پاک شود و یا گوشی شما سرقت شود ، کلیه اطلاعات شما ( بخصوص کانتکتها ) در اپل آیدی شما محفوظ و قابل دسترس میباشد . شما میتوانید از سایت http://icloud.com به اطلاعاتی که در عکس بالا تیک زده اید دسترسی پیدا کنید .

 

 

 

 

همچنین در صورتی که مثلا یک گوشی iphone 4 دارید و میخواهید اطلاعات آنرا به گوشی آیفون ۵ جدیدتان منتقل کنید ، به راحتی میتوانید از این روش استفاده کنید . کافیست در گوشی جدیدتان به icloud بروید و اپل آیدی و رمز خود را وارد کنید تا کلیه اطلاعاتی که فعال کرده اید ، بازیابی شود .

امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه !

منبع: iparsmedia.com

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین اخبار

بالا